Reklama
FotechNET 89-400 Sępólno Kr. ul.Hallera 6 Tel. (52)388 24 68, 0 602 737 302

Internet bezprzewodowy - co to takiego ?


Internet to swoiste okno na świat. Świat pełen informacji, rozrywki, nowych perspektyw i możliwości.

Już dawno temu przestał być tylko ciekawostką lub luksusowym dodatkiem dla nielicznych.

Teraz jest to niemal alternatywna rzeczywistość w której uczymy się,  pracujemy, bawimy  a także spotykamy się z innymi ludźmi. Przestrzeń która jest sumą dokonań i filozofii poprzednich stuleci.

"Co potrzebuje aby korzystać z internetu firmy FotechNet? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy sprawny komputer i jeden telefon do naszego biura"

 

Czym jest więc internet bezprzewodowy?

To nic innego jak dostęp do globalnej sieci teleinformatycznej opierający się o nowoczesną  technologie Wi-fi.

Technologii która znosi  większość barier które dotychczas odgradzały ludzi od cyfrowego świata.

Opiera się ona o transmisje w paśmie fal radiowych dzięki czemu znika konieczność budowania sieci w postaci dziesiątek a nawet setek kilometrów miedzianych kabli czy światłowodów i tysięcy prądożernych elektronicznych urządzeń.

Nie ma już znaczenia czy jesteś mieszkańcem dużego miasta czy wsi. Czy korzystasz z analogowej linii telefonicznej czy też jesteś z różnych względów pozbawiony możliwości takiego połączenia.

Między innym z tego powodu firma nasza buduje swoją infrastrukturę w oparciu o tę technologie.

Uważamy iż jest to zestaw rozwiązań absolutnie przyszłościowych dzięki którym na długie lata będziemy mogli zapewnić wachlarz coraz to nowszych i doskonalszych usług w kontekście teleinformatyki i telekomunikacji.

"Wykorzystujemy urządzenia i oprogramowanie z 'najwyższej półki' (...) po to by nasza inwestycja nie była tylko chwiejnym domkiem z kart"

Przy tym wszystkim, wykorzystujemy urządzenia i oprogramowanie z "najwyższej półki".

Wi-fi w paśmie 5GHz w połączeniu z doświadczeniem naszych specjalistów działających w tej branży od początków jej istnienia -

wszystko po to by nasza inwestycja nie była tylko chwiejnym "domkiem z kart".

 

 

Jak to wygląda w praktyce?

Pozwól że zaprezentujemy Ci uproszczony rysunek działania naszej sieci.

Schemat działania sieci Wi-fi

Proste prawda?

Dostęp do sieci bezprzewodowego internetu odbywa się poprzez fale radiowe. Nie musisz już posiadać gniazdka telefonicznego i obowiązkowego abonamentu telefonii stacjonarnej.

"Dostęp do sieci bezprzewodowego internetu (...) Jest to tak banalne jak odbiór sygnału telewizyjnego."

Wystarczy tylko antena zamontowana przez naszych techników na zewnątrz budynku, dzięki której połączysz się z naszymi nadajnikami.

Nadajnikami które są bramą do rozległego świata Internetu.

Jest to faktycznie tak banalne jak odbiór sygnału telewizyjnego.

Fotografia poniżej jest przykładem jednej z wielu założonych przez nas instalacji :

Przykład jednej z instalacji anteny klienckiej WiFi 5GHz

Warto wspomnieć iż mając zamontowaną jedną antenę, możesz podpiąć pod nią dowolną ilość urządzeń cyfrowych z których korzystasz tak byś mógł cieszyć się dostępem do szybkiego i niezawodnego internetu.

Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie gdyż coraz więcej w naszych domach jest elektronicznych urządzeń dysponujących funkcjami związanymi z dostępem do internetu - telewizory, telefony komórkowe, monitoring.

 

Co najważniejsz, nie musisz się przejmować konfiguracją podłączanych urządzeń gdyż wszystkim zajmie się  nasz technik - w ramach określonego zamówienia.

Firma FotechNET dba oto by korzystanie z internetu było przyjemnością, i to już od samego początku.

Szybkość łącza zależy od wybranej opcji abonamentowej której szczegóły poznasz w zakładce "Internet od FotechNET - czy to się opłaca ?" i którą wybierasz podczas podpisywania umowy z technikiem.

 

 

Czy jest to "gorsza odmiana internetu" ?

Nic bardziej mylnego.

Jest to już mit który funkcjonował we wczesnym stadium rozwoju tej nowej technologii. W chwili obecnej urządzenia radiowe które wykorzystuje się do tworzenia sieci są o klasę mniej awaryjne od tradycyjnych kabli ciągniętych pod powierzchnią ziemi.

Ponadto dają możliwość łatwiejszego i wielokrotnie szybszego ich serwisowania i dostęp do szeregu wachlarza usług  o których użytkownicy tradycyjnych linii telekomunikacyjnych mogą tylko pomarzyć.

Proszę sobie tylko wyobrazić sytuacje w której zniszczeniu uległ kabel telefoniczny doprowadzający.

Diagnoza takiej usterki i sama naprawa to co najmniej kilka dni oczekiwań. W przypadku sieci opartych o urządzenia Wi-Fi sprowadza się to w praktyce wyłącznie do rekonfiguracji, naprawy lub po prostu wymiany anteny bezpośrednio u odbiorcy sygnału.

 

 

Co potrzebuje aby korzystać z sieci firmy FotechNet ?

Odpowiedź jest prosta.

"Internet bezprzewodowy (...) - dostęp do szerokiego wachlarza usług o których użytkownicy tradycyjnych linii telekomunikacyjnych na wielu terenach w Polsce mogą tylko pomarzyć."

Wystarczy sprawny komputer i jeden telefon do naszego biura.

Wysyłamy technika na wskazane miejsce, który sprawdzi czy istnieje techniczna możliwość podłączenia się do naszej sieci. Gdy nie ma żadnych ograniczeń montuje antenę odbiorczą i podłącza do niej wskazane przez klienta komputery.

Cała "operacja" trwa zwykle około 1 godziny po czym mamy już pełen dostęp do przestrzeni internetu z szybkością zgodna z wybranym planem abonamentowym.

 

Z jakich urządzeń korzysta firma FotechNet ?

Aby dać dowód niezawodności i jakości budowanej przez nas sieci bezprzewodowej podajemy kilka jej technicznych parametrów i nazw urządzeń z których korzystamy. Mogą to być informacje szczególnie interesujące dla bardziej zaawansowanych użytkowników którzy bedą mieli szanse porównać naszą ofertę z ofertą lokalnej konkurencji.

Technologia przesyłu : Wi-Fi  w paśmie 5GHz

...

...

...

 

 

 

 

 

 

logowanie na stronie fotechnet zmiana ustawień użytkownika panel administratora szukaj na stronie fotechnet